juli 2022
jul 04
04 juli 2022
SCHUMANN OG MOZART
jul 07
07 juli 2022
INTERNATIONALT STJERNETRÆF
jul 08
08 juli 2022
TRIO VITRUVI
M/ VENNER - SCHUBERTS ” DIE FORELLE ”
jul 09
09 juli 2022
MADS TOLLING, violin og
ÅSBJØRG RYENG, bandoneon
jul 11
11 juli 2022
JOHAN DALENE, violin
CHRISTIAN IHLE HADLAND, klaver
jul 14
14 juli 2022
GUSTAV PIEKUT, klaver
jul 15
15 juli 2022
”DEN SIDSTE TURIST I EUROPA”
jul 16
16 juli 2022
ANDREAS BRANTELID, cello og
INGEMAR BRANTELID, cello
jul 18
18 juli 2022
GOLDMUND STRING QUARTET
jul 21
21 juli 2022
CONCERTO COPENHAGEN
dir. LARS ULRIK MORTENSEN
jul 22
22 juli 2022
”IN FLAGRANTE DELICTO”
Theatre of Voices
Paul Hillier
Ensemble Stralo
jul 23
23 juli 2022
EGELUND/MOGENSEN/
BRIDGER TRIO
jul 25
25 juli 2022
TRIO CON BRIO
WITH FRIENDS
Lørdag d. 9. juli kl. 14.00 Mads Tolling
Lørdag d. 9. juli kl. 14.00 Mads Tolling
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Paul Hillier
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Paul Hillier
Fredag d. 22. juli kl.17.00 Theatre of Voices
Fredag d. 22. juli kl.17.00 Theatre of Voices
Fredag d. 15. juli kl. 17.00 Den Sidste Turist Band
Fredag d. 15. juli kl. 17.00 Den Sidste Turist Band
Mandag d. 18. juli kl. 19.30 Goldmund String Quartet
Mandag d. 18. juli kl. 19.30 Goldmund String Quartet
Carl Nielsen Kvintetten Fredag d. 16 juli kl. 17.oo
Carl Nielsen Kvintetten Fredag d. 16 juli kl. 17.oo
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Per Salo
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Per Salo
Torsdag d. 7 juli kl. 19.30 Ruby Hughes
Torsdag d. 7 juli kl. 19.30 Ruby Hughes
Fredag d. 15. juli kl.17.00 Carina Tybjerg Madsen
Fredag d. 15. juli kl.17.00 Carina Tybjerg Madsen
Quartetto-di-Cremona-media-3000-1024x683
Quartetto-di-Cremona-media-3000-1024x683
Lørdag d. 8. juli kl. 14.00 Åsbjørg Ryeng
Lørdag d. 8. juli kl. 14.00 Åsbjørg Ryeng
Fredag d. 15. juli kl. 17.00 Tuva Semmingsen
Fredag d. 15. juli kl. 17.00 Tuva Semmingsen
Fredag d. 15. juli kl. 17.00 Signe Asmussen
Fredag d. 15. juli kl. 17.00 Signe Asmussen
Ensemble Stralo
Ensemble Stralo
Mandag d. 25. juli kl. 19.30 Nicholas Algot Swensen
Mandag d. 25. juli kl. 19.30 Nicholas Algot Swensen
Lørdag d. 16. juli kl. 14.00 Ingemar Brantelid
Lørdag d. 16. juli kl. 14.00 Ingemar Brantelid
Fredag d. 8 juli kl. 17.00 Marie Louise Broholt Jensen
Fredag d. 8 juli kl. 17.00 Marie Louise Broholt Jensen
Fredag d. 8. juli kl. 17.00 Trio Vitruvi
Fredag d. 8. juli kl. 17.00 Trio Vitruvi
Fredag d. 8. juli kl. 17.00 Einars Everss
Fredag d. 8. juli kl. 17.00 Einars Everss
Lørdag d. 9. juli kl. 14.00 Åsbjørg Ryeng
Lørdag d. 9. juli kl. 14.00 Åsbjørg Ryeng
Lørdag d. 16. juli kl. 14.00 Andreas Brantelid
Lørdag d. 16. juli kl. 14.00 Andreas Brantelid
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Radi Åstrand Radev
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Radi Åstrand Radev
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Per Salo
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Per Salo
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Christina Åstrand
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Christina Åstrand
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Terese Radev Åstrand
Fredag d. 22 juli kl. 17.00 Terese Radev Åstrand
Lørdag d. 23 juli kl. 14.00 Mikkel Egelund
Lørdag d. 23 juli kl. 14.00 Mikkel Egelund
Lørdag d. 23 juli kl. 14.00 Johan Bridger
Lørdag d. 23 juli kl. 14.00 Johan Bridger
Lørdag d. 23 juli kl. 14.00 Bjarke Mogensen
Lørdag d. 23 juli kl. 14.00 Bjarke Mogensen
Torsdag d. 14. juli kl. 19.30 Gustav Piekut
Torsdag d. 14. juli kl. 19.30 Gustav Piekut
Torsdag d. 7. juli kl. 19.30 Natalie Clein
Torsdag d. 7. juli kl. 19.30 Natalie Clein
Torsdag d. 7. juli kl. 19.30 Marianna Shirinyan
Torsdag d. 7. juli kl. 19.30 Marianna Shirinyan
Tordag d. 21 juli kl. 19.30 Concerto Copenhagen og Lars Ulrik Mortensen
Tordag d. 21 juli kl. 19.30 Concerto Copenhagen og Lars Ulrik Mortensen
Mandag d. 25. juli kl. 19.30 Trio con Brio
Mandag d. 25. juli kl. 19.30 Trio con Brio
Mandag d. 25. juli kl. 19.30 Nicholas Swensen
Mandag d. 25. juli kl. 19.30 Nicholas Swensen
Mandag d. 25 juli kl. 19.30 Michael Germer
Mandag d. 25 juli kl. 19.30 Michael Germer
Mandag d. 11 juli kl. 19.30 Johan Dalene
Mandag d. 11 juli kl. 19.30 Johan Dalene
Mandag d. 11 juli kl. 19.30 Christian Ihle Hadland
Mandag d. 11 juli kl. 19.30 Christian Ihle Hadland
Mandag d. 4. juli kl. 19.30 Johannes Søe Hansen
Mandag d. 4. juli kl. 19.30 Johannes Søe Hansen
Mandag d. 4. juli kl. 19.30 Gunvor Sihm
Mandag d. 4. juli kl. 19.30 Gunvor Sihm
Mandag d. 4 juli kl. 19.30 Weiyin Chen
Mandag d. 4 juli kl. 19.30 Weiyin Chen
Mandag d. 4 juli kl. 19.30 Stine Hasbirk
Mandag d. 4 juli kl. 19.30 Stine Hasbirk